site map Mapa serwisu  contact Kontakt 
 
E-mail:  
Hasło:  
 
oprogramowanie dla firmrejestracja programy dla firmzapomniałem hasła oprogramowanie dla firm aktywacja konta
 


 LeftHand - programy księgowe dla małych firm - blog

"Blog tematyczny - programy księgowe dla małych firm, program magazynowy, program do faktur"

Tagi:
programy księgowe dla małych firm
program do małej księgowości
księga przychodów i rozchodów program
program mała księgowość
programy do faktur
program magazynowy
program dla małej firmy
program sprzedaż i magazyn


Tematy poruszane na blogu:


1) Program do prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów, program sprzedażowy i magazynowy - czym kierować się przy wyborze?


2)


Jak szybko wystawić fakturę VAT?"Odpowiedź (1): Jak szukać i wybrać dobry i tani program do prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów, program sprzedażowy, program magazynowy?
Kliknij tutaj i pobierz poniższy tekst w pliku PDF


      Każdy przedsiębiorca staje ostatecznie przed wyborem, w jaki sposób będzie prowadzona księgowość w jego własnej działalności. Niektórzy decydują się na przekazanie tego zadania na zewnątrz, jednak duża część osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą bądź już rozwijająca swoją małą lub średnią firmę woli, aby księgowość była prowadzona na miejscu, w firmie. I właśnie w tym miejscu należy się zatrzymać i zastanowić co stanowi istotę idealnego programu finansowo-księgowego. Co będzie świadczyło o tym, że wybór, którego dokonaliśmy będzie dobry przez kolejne lata i pozwoli na czerpanie satysfakcji z użytkowania?

      Po pierwsze nasz program księgowy dla małej firmy powinien bezwzględnie spełniać warunki zapisane w ustawie o rachunkowości i powinien być legalny. Jako użytkownik musimy posiadać licencję na użytkowanie. To co zazwyczaj decyduje, że zaczynamy interesować się danym oprogramowanie to bez wątpienia cena, prosta obsługa i instalacja, możliwość łatwej aktualizacji. Niewątpliwą zaletą jest również to, że do programu możemy uzyskać w łatwy sposób, czy to telefonicznie czy poprzez e-mail , pomoc techniczną i merytoryczną. To co jednak najważniejsze to funkcjonalność. Zazwyczaj na początku większość użytkowników stawia sobie, zupełnie niepotrzebnie, ograniczenia. Wygląda to zazwyczaj podobnie - "Potrzebuję tylko program do fakturowania" lub "Tylko tani program do prowadzenia księgowości małej firmy". Nie jest to dobra droga.

      Jeśli znalazłeś już program, który spełnia wszystkie Twoje wymagania tylko wydaje Ci się on „za bogaty” w funkcje, nie skreślaj go od razu. Tak naprawdę program komputerowy dla firm, który będzie miał mało funkcji, po dokładnym jego poznaniu uwidoczni jedynie swoje braki i ograniczenia, stając się uciążliwy w użytkowaniu. Program do księgowania i faktur zamiast być ułatwieniem, stanie się najsłabszym ogniwem w firmie. Jeżeli opis funkcjonalności nas przekonuje, w mniejszym bądź większym stopniu, dobrze jest przetestować wersję demo programu przed zakupem. Proces instalacji wersji testowej będzie dobrą próbą przed tym co producent zaserwuje nam w wersji komercyjnej.

      Jeżeli czytasz ten artykuł i nadal nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie programu do zarządzania małą firmą chciałabym Ci przybliżyć program Mała Firma: Complex Business Solutnion. To program finansowo-księgowy do zarządzania firmą w oparciu o książkę przychodów i rozchodów. W cenie licencji, bez żadnych dodatkowych kosztów, znajdziesz wiele modułów, które w znaczny sposób ułatwią pracę w Twojej firmie.

Wśród przydatnych funkcjonalności, najchętniej wymienianych przez naszych klientów znajdują się:
- moduł sprzedażowy
- moduł magazynowy
- automatyczne wypełnianie deklaracji podatkowych
- e-Deklaracje
- możliwość wystawiania umów o dzieło i zlecenie, rozliczanie listy płac
- moduł kampanii marketingowych, projektów i mailingów
- pełna obsługa środków trwałych: lokalizacja i operator środka trwałego, pełne zestawienie amortyzacyjne, inwentaryzacja środka trwałego
- przy uruchomieniu programu moduł informujący o przeterminowanych fakturach kosztowych i sprzedażowych, o zbliżających się do przeterminowania
- moduł produkcji (kompletacja, dekompletacja, zlecenie produkcyjne, receptury)
- moduł kasowy - blokady sprzedażowe i kredyt kupiecki
- moduł delegacji i kilometrówki
i wiele innych.

      Program Mała Firma: CBS Lefthand z pewnością spełni Twoje oczekiwania w zakresie funkcjonalności, a także łatwości w obsłudze, możliwości szybkiej instalacji jak również łatwym dostępie do aktualizacji. Każdy kto jest zainteresowany nabyciem taniego programu do prowadzenia księgowości małej firmy może przetestować wersję demo programu, przez 35 dni sprawdzając jego możliwości. Co więcej baza wersji testowej z powodzeniem, może zostać przeniesiona do wersji komercyjnej programu, dzięki czemu czas poświęcony na testy, może być tak naprawdę pierwszym miesiącem prowadzenia księgowości w Twojej firmie. Na naszych stałych i przyszłych klientów czeka wyspecjalizowane wsparcie techniczne, przy pomocy którego, trudniejsze kwestie związane z prowadzeniem księgowości małej firmy pozostaną mglistym wspomnieniem. Pytania można przesyłać drogą mailową, zachęcamy również do kontaktu telefonicznego. Aby korzystanie z programu było jeszcze przejrzystsze przygotowaliśmy serię filmików ułatwiających pierwsze kroki z programem. Niewątpliwym atutem programu jest jego wielostanowiskowość, która nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów związanych z tworzeniem nowego stanowiska lub przenoszeniem oprogramowania z jednego komputera na drugi.

      Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem taniego ale kompleksowego oprogramowania do zarządzania mała firmą to kliknij na ten link i przetestuj

Nieważne, na jaki model programu Lefthand się zdecydujesz - ten wybór i tak Ci się opłaci!

Autor: Iwona Brzezik
Specjalistka ds. Małych i Średnich Firm oraz programów sprzedażowo - magazynowych"Odpowiedź (2): Jak szybko wystawić fakturę VAT?
Kliknij tutaj i pobierz poniższy tekst w pliku PDF


Jak szybko wystawić fakturę w LeftHand?

Aby móc szybko wystawić fakturę VAT w programie LeftHand należy:
- zainstalować program LeftHand
- skonfigurować go za pomocą szybkiego "wizzarda"
- dodać definicję towaru lub usługi
- rozpocząć wystawianie faktury, dodając w trakcie brakującego kontrahenta

Instalacja programu

Po pobraniu wersji instalacyjnej programu LeftHand kliknij dwukrotnie na plik instalatora i wykonuj polecenia podpowiadane na kolejnych okienkach. Pamiętaj aby podczas instalacji serwera bazodanowego Firebird odznaczyć 3 ostatnie kwadraciki: "Kopiuj bibliotekę kliencką do katalogu systemowego", "Generuj bibliotekę GDS32 dla starszych aplikacji" oraz "Instaluj aplet panelu sterowania"!

Szybka konfiguracja

Podczas pierwszego uruchomienia programu pojawi się okno tzw. konfiguratora definicji, który pozwoli na szybkie ustawienie parametrów programu. Należy go wypełnić w następujący sposób:
a) na pierwszym oknie konfiguratora
- kliknąć "Nie" dla pytania czy system ma zdefiniować poprzedni rok obrotowy
- kliknąć "Tak" dla pytania czy potrzebujemy operacji walutowych
- wpisać swoje Imię i Nazwisko w polu osoby upoważnionej do podpisywania wydruków
- zaznaczyć kwadracik definiowania magazynów i wpisać symbole magazynowe, np. MGL i MPOM
b) klikamy na dole na przycisk "Dalej" i na drugim oknie wypełniamy dane naszej firmy, co najmniej:
- pełną nazwę firmy i datę rozpoczęcia działalności
- numer nip i regon firmy
- urząd skarbowy
- zaznaczamy kwadracik 'Osoba fizyczna" jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i wpisujemy nasze dane osobowe typu imię, nazwisko, data urodzenia itp.
- wypełniamy adres naszej firmy, w tym miejscowość, ulicę, kod pocztowy, województwo, powiat i gminę wybieramy z listy
c) klikamy na przycisk "Dalej" i koniecznie wpisujemy poprawny numer rachunku bankowego naszej firmy lub innego, ponieważ bez tego nie będziemy mogli wystawiać faktur VAT!

Dodawanie towaru lub usługi

Aby móc szybko i sprawnie wystawić fakturę VAT, warto mieć wcześniej zdefiniowaną pozycję towaru lub usługi, którą sprzedajemy.
Aby przykładowo dodać w programie usługę, którą oferujemy należy:
- przejść do menu "Magazyny/Towary -> Towary, usługi" i kliknąć z lewej strony na pasku, na ikonę "Nowa usługa"
- wpisać w polu "Nazwa” nazwę usługi, np. "Malowanie ścian", wpisać w polu "Nazwa producenta" znaczek kropki '.'
- kliknąć u góry na ikonę "Zapisz" a później na czerwoną ikoną "Zamknij"

Szybkie wystawianie faktury VAT

Aby szybko wystawić fakturę VAT należy:
- przejść do menu "Sprzedaż -> Faktury VAT" i kliknąć na ikonę "Nowy"
- w polu "Kontrahent" należy kliknąć na ikonkę z żółtą różdżką aby przejść do listy kontrahentów i dodać nowego odbiorcę
- na liście kontrahentów klikamy na ikonę "Nowy" i wpisujemy nazwę kontrahenta, numer NIP i klikamy u góry na ikonę "Dodaj pozycję"
- uzupełniamy poszczególne pola adresu kontrahenta i klikamy na ikonę "Ok". Jeżeli podczas wpisywania np. miasta kolor przycisku "+" z prawej strony zmieni się na czerwony, to należy na niego kliknąć!
- przechodzimy na zakładkę "Informacje handlowe" i ustawiamy domyślne parametry kontrahenta, np. "Domyślny sposób płatności" na "Przelew" i "Domyślny termin płatności" np. na "14"
- klikamy u góry na ikonę "Zapisz". Po zapisaniu nowy kontrahent jest widoczny na liście - klikamy na niego dwukrotnie lewym klawiszem myszki
- wszystkie podstawowe parametry faktury ustawią się automatycznie
- aby dodać pozycję do faktury klikamy u góry na ikonę "Dodaj pozycję"
- wyświetli się lista towarów i usług; podświetlamy dodaną wcześniej usługę "Malowanie ścian" i klikamy z prawej strony na ikonkę "Wybierz zaznaczone"
- po dodaniu pozycji do faktury możemy ustalić cenę wpisując w kolumnie "Cena netto" np. 1000 zł
Aby zapisać i jednocześnie wydrukować naszą fakturę klikamy u góry na ikonę "Zapisz i wydrukuj" a następnie "Ok" "Tak" i ponownie "Tak". Wyświetli się Państwu podgląd wydruku wprowadzonej przed chwilą faktury VAT.
Jeżeli na liście faktur nie widzimy zapisanej przed chwilą faktury VAT, to należy u góry w polu "Data: Data sprzedaży" kliknąć na niebieski napis "Od:" i wybrać z listy pozycję "Cały bieżący rok" a następnie kliknąć z prawej strony na ikonę "Odśwież filtry".

Autor: Iwona Brzezik
Specjalistka ds. programów księgowych, sprzedażowych i magazynowych Partner serwisu biuro rachunkowe ząbki i warszawa 
Copyright © 2018 LH Software Sp. z o.o. Sp. k. Wszelkie prawa zastrzeżone.